602 737 791
kama.gif

Kama - Pneumatiky

Ruské nákladní pneumatiky KAMA jsou známé především svoji odolností, robustní kostrou a dlouhou životností. Je možné je prořezávat a protektorovat. Kama dnes vyrábí přes 100 různých velikostí a dezénů pneumatik. Kvalitu dokládá i skutečnost použití pneumatik v prvovýrobě automobilek jako jsou například: AvtoVAZ KAMAZ GAZ Group NEFAZ Izh-Avto SeAZ GM-AVTOVAZ Velký podíl na trhu pneumatik v Rusku je v dnešní době docílen prostřednictvím dceřiných společností a nezávislých prodejců ve všech regionech. Další prioritou je soustředit se na blízké zahraničí a další trhy světa. Pneumatiky KAMA jsou dostupné například v Asii, Africe, východní Evropě, Kubě, nebo také na Novém Zélandě.

Pneumatiky Kama: Nákladní

Kama 310

Pneumatiky Kama 310 jsou určeny pro nákladní automobily a jsou přizpůsobeny pro jízdu na jakémkoli povrchu vozovky.

Kama 402

KAMA 402 - tyto pneumatiky mají robustní konstrukcí a běhoun. Velmi odolná pneumatika vhodná do těžkých podmínek.

Kama 701

Kama 701 mají dobrou odolnost proti opotřebení a proti vzniku a rozšíření trhlin díky použití speciálního materiálu v dezénu.

Kama I-68A

Ruské nákladní pneumatiky KAMA jsou známé především svoji odolností, robustní kostrou a dlouhou životností. KAMA I-68 mají robustní konstrukci a běhoun. Jedná se o velmi odolnou pneumatiku vhodnou do těžkých podmínek.

Kama NF-201

NF201 Nákladní pneumatiky Kama NF 201 jsou určeny pro vodící (přední) nápravy nákladních a užitkových vozidel, které se pohybují hlavně na zpevněných komunikacích v rámci města nebo na regionálních silnicích.

Kama NF-202

Ruské nákladní pneumatiky Kama NF 202 jsou určeny speciálně pro vodící (přední) nápravy nákladních automobilů různých nosností provozujících dálkovou a regionální dopravu.

Kama NF-702

KAMA NF702 jsou určeny pro montáž na vodící nápravu nákladních vozidel, které se převážně používají na staveništích a přepravují stavební materiály. Zesílené bloky vzorku pneumatiky jsou odolné vůči poškození, prasklinám a trhlinám při provozu při vysokých zatíženích. Spolehlivý provoz po celou dobu životnosti pneumatiky a vysoká nosnost. Vysoká odolnost proti opotřebení a odolnost vůči vzniku trhlin a odštěpků prvků vzorku. Vysoká úroveň samočištění pneumatik při jízdě na blátě, sněhové kaši a štěrkových cestách je zaručena konfigurací drážek vzorku dezénu.

Kama NR-702

KAMA NR702 jsou určeny pro hnací nápravu nákladních vozidel, která jsou provozována převážně na staveništích a přepravují stavební materiály.

Kama NT-101

Pneumatiky s celoocelovými kordy Kama NT 101 jsou určeny pro návěsové nápravy nákladních automobilů a tahačů, používaných pro meziměstskou a meziregionální dopravu.

Kama NU-301

Nákladní pneumatiky Kama NU 301 jsou univerzální a jsou přizpůsobeny pro použití na jakékoliv nápravě nákladních a užitkových vozidel různých nosností, využívaných především pro městskou dopravu.

Kama NU-701

Moderní ruské pneumatiky Kama určené na hnací nápravy nákladních automobilů, vhodné na silnice i staveniště.

Kama PRO NF-203

KAMA PRO NF 203 je novinkou od továrny KAMA. Model NF 203 je určen pro vodící (přední) nápravy nákladních a vozidel, využívaných převážně na regionálních silnicích. Na rozdíl od standardního modelu je profil pneumatiky NF 203 optimalizován pro zlepšení manipulace a rozložení napětí v kontaktní ploše s vozovkou, což zajišťuje rovnoměrné opotřebení pneumatik po celé šířce běhounu a prodlužuje životnost. Zlepšený profil a nový design pneumatik umožnily zlepšit jízdní vlastnosti, valivý odpor, který poskytuje pohodlnější jízdu.

Kama PRO NR-203

KAMA PRO NR203 je novinkou od továrny KAMA. Model NR 203 je určen pro záběrovou nápravu nákladních vozidel provozovaných převážně na regionálních silnicích. Na rozdíl od předchozího modelu je profil pneumatiky NR 203 optimalizován tak, aby se zlepšilo rozložení napětí v kontaktní ploše s vozovkou, což zajišťuje rovnoměrné opotřebení pneumatik po celé šířce běžeckého pásu a zvyšuje životnost. Vzorek NR 203 byl vyvinut s ohledem na provozní podmínky na regionálních silnicích: nasycenější centrum – pro snížení valivého odporu, plochého a zesíleného ramenního prostoru - pro zlepšení brzdění a zrychlení v každém ročním období. Tvar drážek má složitý tvar, který přispívá k čištění od kamenů, lepší trakci v dešti a při sněžení.

Kama PRO NT-203

Pneumatiky KAMA nové generace KAMA PRO NT 203 jsou určeny pro montáž na kola přívěsů a návěsů nákladních automobilů regionální přepravy. Zlepšení konstrukce a použití nového složení směsi umožnilo zvýšit životnost pneumatiky o 20% ve srovnání s modely předchozích generací. Vylepšené přilnavosti je dosaženo pomocí speciálního vzorku běhounu s 3D lamely, které umožňují vyhnout se bočnímu slipu, a to i na mokrých nebo sněhových cestách, model je označen 3PMSF. Široké podélné drážky na povrchu pneumatiky přispívají k lepšímu odtoku vody z kontaktní plochy pneumatiky s vozovkou a také k odstranění malých kamenů díky umístění zubů na spodní části dezénu.

Kama U2

Kama U2 - pneu ruské výroby.

Pneumatiky Kama: MPT-EM a bagry