602 737 791

Zemědělské pneumatiky Mitas

Přestože portfolio českého výrobce pneumatik Mitas zahrnuje celou škálu kvalitního obutí nejen průmyslových strojů, je známý především pro své špičkové zemědělské pneumatiky. Proč jsou pro koncové uživatele tak atraktivní?

Zemědělské pneumatiky Mitas

Tradiční český výrobce Mitas se specializuje se na výrobu zemědělských, mimosilničních a stavebních strojů, vysokozdvižných vozíků, lehkých nákladních automobilů, motocyklů a některých typů letadel. Největší obliby se však dostává jeho obutí pro traktory a nákladní automobily, které jsou nejprodávanější v České republice.


Proč jsou agro pneu Mitas tak oblíbené?

Odpověď není náročná: Mitas již léta prokazuje schopnost rychle reagovat na současné trendy ve vývoji zemědělské techniky. Díky tomu dokáže podpořit její výkon, zamezit snížení produktivity, zvýšení provozních nákladů či snížení výnosů.

Značka zároveň klade při vývoji důraz na maximální ochranu půdy, dostatečnou přilnavost, optimální spotřebu paliva, vysoký uživatelský komfort a samočistící schopnosti.

Nabídka obutí pro zemědělské stroje Mitas zahrnuje ucelené řady obutí pro lesnické stroje, sklízecí mlátičky, přívěsy či multifunkční komunální a zemědělsko-průmyslové traktory. Pojďme si společně projít hlavní vlastnosti pneumatik Mitas pro vybrané zemědělské stroje.


Traktory

Traktorové pneumatiky Mitas jsou navrženy speciálně pro potřeby zemědělců. Díky své pokročilé konstrukci pomáhají šetřit čas, peníze i půdu. K nalezení je mezi nimi řada typů radiálních a diagonálních traktorových pneumatik standardní i pokročilé konstrukce s univerzálním i trakčním dezénem vyznačující se vysokou odolností. Lze je tak používat v nejnáročnějších podmínkách agrolesnictví, průmyslu a dalších odvětvích zemědělství. Samozřejmostí je jejich důkladné testování před uvedením do výroby.


Kombajny

Obutí Mitas pro sklizňové stroje se vyznačuje vyspělou konstrukcí a maximální spolehlivostí. Vykazuje vysokou flexi, poskytuje maximální nosnost spolu s vynikající trakcí, umožňuje nízký tlak a díky velkým kontaktním plochám má také vysokou přilnavost. Díky těmto vlastnostem šetří při sklizni čas i palivo.


Zemědělská dopravní technika

Časem prověřené a spolehlivé radiální a diagonální pneumatiky Mitas pro dopravní techniku mají pozitivní vliv na spotřebu paliva, pohodlí obsluhy i rychlost práce. Vhodné jsou k širokému využití u dopravní techniky, jako jsou přívěsy, valníky, překládací vozy, cisterny či komunální vozidla.


Postřikovače a rozmetadla

Mezi nejžádanější pneu tradiční české značky Mitas patří obutí pro postřikovače a rozmetadla. Jejich předností je odolná konstrukce, která nabízí vysokou nosnost a přepravní rychlost až 65 km/h. Vyvinuty jsou speciálně pro práci mezi řádky tak, aby nedošlo k poškození osiva, kořenového systému či samotných rostlin. S přehledem zvládají řádkové pletí, hnojení, postřiky i další zemědělské činnosti.


Lesnická technika

Tyto pneumatiky jsou určené pro těžké lesní traktory, které pracují v těch nejnáročnějších podmínkách zcela odlišných od podmínek na polích a vyžadují především vysokou odolnost. Proto mají pneumatiky Mitas pro lesní techniku zesílenou konstrukci a odolné běhounové směsi, které zaručují jejich silnou rezistenci proti propíchnutí. Vhodné jsou pro použití při lesních pracích i pro náročné úkony v zemědělství.