602 737 791

Continental. Průkopnictví, spolehlivost, udržitelnost

Legendární německá značka patří mezi nejstarší výrobce pneumatik na světě a stále se řadí mezi přední průkopníky jejich vývoje. Zjistěte o ní více a prohlédněte si naše tipy na nejlepší pneumatiky Continental.

Continental. Průkopnictví, spolehlivost, udržitelnost

Continental v Mojepneu.cz:


Dceřiné společnosti: Barum, Semperit, Uniroyal, Matador, Bestdrive

Prodávané typy: Osobní, užitkové, nákladní, průmyslové, zemědělské, motocyklové

Třída: Premium

Continental – legendární německý výrobce pneumatik a jeden z největších hráčů v automobilovém průmyslu na světě provází nejen motoristy už více jak 150 let. Přesto se jeho poslání nezměnilo. Svými produkty stále zajišťuje na silnicích bezpečnost bez kompromisů za zachování vysokého komfortu a potěšení z jízdy. Možná proto jsou jeho pneumatiky mezi řidiči tak oblíbené.

 

Cost1


S německou precizností klade důraz na vývoj a pečlivé testování každé nové pneumatiky, než ji pustí do prodeje. Každý model, letní, zimní i celoroční, je testován za všech povětrnostních podmínek na nejrůznějších typech povrchů, počasí i podnebí. Continental tak dokáže garantovat spolehlivost, bezpečnost a pohodlí při jejich každodenním používání. Nezáleží, zda se jedná o pneumatiky osobní, MPT, EM bargy, nákladní, zemědělské, průmyslové či motocyklové. Jak to všechno vzniklo?

 

Historie plná inovací i sportu

Společnost Continental byla založena 8. října 1871 jako Continental-Caoutchouc- und Gutta-Percha Compagnie v Hannoveru a o jedenáct let později přijala do znaku ikonického koně ve skoku. První pneumatiky pro automobily začala vyrábět roku 1898 – tenkrát ještě bez dezénu. Sériovou výrobu radiálních pneumatik spustila roku 1960, o sedm let později otevřela vlastní testovací okruh Contidrom na okraji Lüneburg Heath. Od 80. let začala značka postupně přibírat pod svá křídla menší výrobce. V 90. letech již jako koncern úspěšně expandovala do Jižní Ameriky a jižní Afriky, na přelomu tisíciletí pak do Asie. Po získání Siemens VDO Automotive AG v roce 2007 se Continental stal jedním z největších dodavatelů automobilového průmyslu na světě a upevnil svou pozici v Evropě, Americe i Asii.

loga

Od svého založení kladla značka důraz na inovace, a stala se tak prvním výrobcem plášťů pro jízdní kola (1892), jako první na světě představila automobilové pneumatiky s dezénem (1904), pneumatiky s protiskluzovými hroty (1905), první v Německu vyráběla kordové (1921) a bezdušové (1955) pneumatiky. Světové prvenství drží také ve výrobě pneumatických pružin pro nákladní automobily a autobusy (1955), nebo ve spuštění výroby ekologicky udržitelné pneumatiky – ContiEcoContact.

 

history 1history 2

 

Od roku 2013 Continental využívá technologie ContiLifeCycle pro životní cyklus pneumatik nákladních automobilů, kdy využitím unikátní kombinace recyklace gumy a protektorování nákladních pneumatik vyvinul udržitelné řešení, které prodlužuje životnost obutí a zároveň snižuje náklady na jízdu. V současnosti používá značka k vývoji nejmodernější technologie, včetně umělé inteligence.


K automobilům patřilo vždy neodmyslitelně také závodění a Continental nebyl ani v tomto oboru pozadu. Prvního senzačního vítězství dosáhl již roku 1901, kdy v závodu Nice-Salon-Nice vyhrál s jejich pneumatikami automobil společnosti Daimler nazvaný Mercedes. V průběhu let firma spolupracovala s automobilkami jako Daimler-Benz či Porsche a na jejich speciálně vyvinutých pneumatikách vyhrávali přední závodníci své doby, jako byli Karl Kling, Stirling Moss nebo Juan Manuel Fangio.

 

mercedescontidrom

 

Téma 21. století – udržitelnost


Udržitelnost patří mezi stěžejní témata nejen současného průmyslu a značka Continental ji má na paměti po celý životní cyklus svých produktů; od vývoje přes výrobu a distribuci až po užívání, jejich další využití či likvidaci. Jedním z hlavních cílů značky je totiž být nejprogresivnější pneumatikářskou společností ve vztahu k ekologické a sociální odpovědnosti.


Za tímto účelem Continental konstantně snižuje používané materiály a zvyšuje podíl obnovitelných surovin, které jsou součástí jeho výrobků. Zároveň postupuje kroky k redukci výrobní stopy a jejich dopadů na životní prostředí, když jsou v provozu. Důsledně také zvyšuje podíl recyklovaných materiálů, jako je například polyester z recyklovaných lahví, které využívá při výrobě nových pneumatik.

 

eko2


Ochrana životního prostředí je nedílnou součástí podnikové politiky a je přidanou hodnotou produktů Continental.

 

Naše tipy


Continental nabízí kompletní škálu pneumatik pro osobní automobily, MPT, EM bargy, nákladní, zemědělská a průmyslová vozidla i motocykly. Připravili jsme pro vás průřez nejzajímavějších pneumatik Continental z našeho pohledu.

 

Osobní automobily – letní

Z široké nabídky letních pneumatik pro osobní automobily jsme zvolili Continental PremiumContact 6. Jedna z nejlepších řad letních pneumatik Continental nabízí vysokou životnost, dokonalou přilnavost, nízkou spotřebu paliva, a především vysoký komfort. Jejich perfektní výkony potvrzují i nezávislé testy, ve kterých pneumatiky Continental PremiumContact 6 získaly rovnou 7 top hodnocení. Vyrábí se v průměru od 15 do 22 palců.

Hlavní výhody:

 • Vysoká životnost
 • Krátká brzdná dráha
 • Perfektní ochrana proti aquaplaningu

 

Osobní automobily – zimní

V této kategorii jsou našimi favority nejlepší zimní pneumatiky roku 2021 i 2022 – Continental WinterContact TS 870. Ty získaly řadu ocenění již v prvních odborných testech, kde byla jejich bezpečnost, jízdní vlastnosti a úspora paliva vyzdvihována nad produkty ostatních výrobců. Nejlépe si vedly například mezi 50 vzorky ve velkém testu německého magazínu Auto Bild, nebo loni v testu zimních pneumatik britského magazínu Auto Express, kde skončily rovněž na 1. místě.

Výjimečné jsou například tím, že Continental poprvé ve své historii zvolil u řady P směrový dezén. Díky tomu nabízejí Continental WinterContact TS 870 lepší záběr na sněhu a nižší valivý odpor – přeloženo do řeči smrtelníků: mají delší životnost a šetří palivo.

Hlavní výhody:

 • Mimořádně nízký valivý odpor
 • Perfektní ochrana proti aquaplaningu
 • O 5 % kratší brzdná dráha na sněhu a ledu
 • Zvýšený kilometrový nájezdu o 7 %

 

Osobní automobily – celoroční

S výrobou celoročních pneumatik Continental dlouho váhal, a i my preferujeme používání letního nebo zimního obutí v závislosti na sezoně. Nicméně celoroční pneumatiky nabývají na popularitě a obutí Continental AllSeasonContact je nejen podle nás perfektní volbou. Díky dlouholetému vývoji dokázal Continental skloubit nejlepší vlastnosti letních a zimních dezénů i směsí.

Směrový běhoun převzal Continental od svých nejlepších zimních pneumatik, zatímco letní dezén jej vedl k menšímu počtu lomů, což zlepšuje trakci i brzdnou dráhu na suchu. Otevřená ramena zase dobře odvádí vodu a zabraňují aquaplanningu.

Valivý odpor u celoročních pneumatik Continental AllSeasonContact patří v rámci kategorie k absolutní špičce a účinně snižuje spotřebu paliva i dopady na životní prostředí.

Celoroční pneumatiky Continental AllSeasonContact prostě perfektně zvládnou každodenní cestu do práce ve městě i okolí a stále si zachovávají vysokou úroveň bezpečnosti.


Hlavní výhody:

 • Speciální směs skvěle zvládá horké letní teploty i zimní mrazy
 • Otevřená ramena běhounu dobře chrání proti aquaplaningu
 • Ovladatelnost na sněhu zlepšuje směrový dezén
 • Výborná trakce a krátká brzdná dráha na suchu


Dodávky – letní

V kategorii pneumatik pro dodávky za nás jasně vede řada Continental VanContact Eco, která je perfektním spojením bezpečnosti, ekonomičnosti a ekologického smýšlení. Je skvělou volbou pro každého, kdo denně překonává dlouhé vzdálenosti. Pneumatiky Continental VanContact Eco totiž snižují valivý odpor, díky tomu šetří palivo a minimalizují emise oxidu uhličitého. Zároveň si zachovávají vysoký kilometrový nájezd a díky speciální směsi jsou také mimořádně odolné vůči deformaci – při jejich vývoji byl totiž brán ohled na to, že dodávka bude denně převážet těžký náklad. Perfektní volba pro každého živnostníka.

Hlavní výhody:

 

 • Nízký valivý odpor
 • Vysoký kilometrový nájezd
 • Skvělá trakce na všech typech povrchu
 • Odolnost proti poškození

 

Dodávky – zimní

I zde byl náš výběr jasný. Zimní pneumatiky pro dodávky Continental VanContact Winter totiž patří mezi špičku, na kterou je spolehnutí. Nabízí především bezpečí pro váš náklad, ale stále zaručují úsporný provoz. Jejich dezén využívá 3D lamely, které sice nejsou horkou novinkou, nicméně Continental neusíná na vavřínech a jejich rozmístění neustále vylepšuje. Spolehnout se tak můžete na lepší prolnutí se sněhem, které vede ke kratší brzdné dráze. Drážky běhounu a ramení bloky nyní navíc zvyšují kompresi sněhu v drážkách a tím zlepšují záběr a trakci na sněhu. Continental VanContact Winter samozřejmě vykazuje nízký valivý odpor, díky kterému šetří palivo, a tedy i snižuje náklady vaší firmy.

Hlavní výhody:

 • Výjimečná trakce na sněhu
 • Mimořádně nízký valivý odpor
 • Krátká brzdná dráha na suché i mokré vozovce
 • Vysoká ochrana proti aquaplaningu

 

Pneumatiky pro motocykly

Obutí pro motocykly je samozřejmě kapitolou samou pro sebe a při výběru správné pneumatiky záleží na typu motorky i stylu jízdy. Dobrou volbou je koupit sadu pro celý motocykl. Takovou je například Continental TKC 80, která je vhodná pro velká cestovní endura jezdící nekonečné porce kilometrů po dálnici i v náročném terénu. Tato bezdušová paráda nabízí díky perfektní směsi a propracovanému dezénu skvělou odezvu za sucha i za mokra a perfektně zvládá asfalt, hlínu i bahno.

Hlavní výhody:

 • Velmi dobrý kilometrový nájezd
 • Perfektní ovladatelnost
 • Skvělá boční stabilita na měkkém povrchu
 • Ověřená pro použití na dlouhých trasách, asfaltu i v těžkém terénu


Nákladní vozidla

Pneumatiky nákladních vozidel a autobusů zásadním způsobem ovlivňují ekonomický úspěch firmy a proto není radno jejich výběr podceňovat. My volíme CONTINENTAL Conti Hybrid HD3. Všestrannou nákladní pneumatiku, která díky unikátní směsi ContiHybrid vyniká vysokým kilometrovým výkonem a jedním z nejnižších valivých odporů ve své třídě. Výrazně zvýšená životnost a schopnost šetřit palivo díky minimálnímu valivému odporu z ní dělá ekonomickou hvězdu každého vozového parku. Jako doma se cítí na dálnicích, křivolakých cestách i městských ulicích.

Hlavní výhody:

 • Jeden z nejnižších valivých odporů v dané třídě pneumatik
 • Vysoký kilometrový výkon
 • Vysoká odolnost
 • Univerzální využití

 

Zemědělská vozidla

U zemědělských vozidel je vždy důležitá odolnost a všestrannost. Vysokovýkonné, robustní a univerzální pneumatiky Continental Tractor 85 dokáží zajistit pohodlnou jízdu po silnici i skvělý výkon na poli a proto jsou naším tipem v kategorii zemědělských pneumatik. Velmi dobře zvládají náročnou práci v každém počasí na poli i na asfaltu. Jsou dostatečně úzké na to, aby se vešly do brázdy a zároveň dostatečně široké na to, aby dokázaly s přehledem plnit roli výkonné zemědělské pneumatiky. Vysokou odolnost jim zaručuje speciální technologie N.flex a jejich nylonová kostra poskytuje extrémní pružnost, díky které dokáže absorbovat nepřeberné množství nárazů. V neposlední řadě vykazuje skvělou odolnost proti vzniku plochých míst, díky čemuž je jízda s Continental Tracor 85 také velmi pohodlná, a to na polích i asfaltu.

Hlavní výhody:

 • Jeden z nejnižších valivých odporů v dané třídě pneumatik
 • Vysoký kilometrový výkon
 • Vysoká odolnost
 • Univerzální využití